Jesteśmy uczniami klasy Va Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie. W naszej szkole czujemy się jak ryby w wodzie. Nasi nauczyciele wspierają nas w rozwijaniu talentów. Jeździmy na fantastyczne wycieczki, które pomagają nam odkrywać świat. Ostatnio byliśmy w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Autolab.
Jesteśmy członkami Klubu Młodego Odkrywcy i chcielibyśmy na naszym wspólnym spotkaniu zaprezentować Wam proste eksperymenty przyrodnicze.
Nasz patron urodził się 28 listopada 1894 roku w Poznaniu, a zmarł 7 marca 1985 roku w Puszczykowie. Był wybitnym pisarzem i podróżnikiem. W trakcie swojego długiego i owocnego życia odbył 30 wypraw m.in. do Brazylii, Peru, Nigerii, Kanady czy na Madagaskar, a także napisał 32 książki. W swoich dziełach uczył szacunku dla innych kultur i obyczajów, opiewał również piękno przyrody.
Arkady Fiedler inspiruje nas do poznawania przyrody i odkrywania świata, również oczami wyobraźni w formie artystycznej ekspresji.
Mieszkamy w Połajewie. Jest to niewielka i malownicza miejscowość położona w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Połajewo cechuje się bardzo dobrym stanem środowiska przyrodniczego. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego pięknego parku w którym znajdują się liczne pomniki przyrody.
Nasza klasa uczestniczy w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych "Spójrz inaczej". Dzięki nim jesteśmy bardziej zgrani i potrafimy ze sobą współpracować. Na ostatnich zajęciach tworzyliśmy żywy pomnik przyjaźni. Zabawa była przednia, a efekty naszej pracy można zobaczyć poniżej.
Zuzia, Julia i Marta jako czarownice w przedstawieniu "Zlot ciot" ukazały swój ogromny talent aktorski i wokalny. Jesteśmy bardzo dumni z naszych koleżanek.
Jako członkowie Klubu Młodego Odkrywcy wraz z Panem Markiem wybraliśmy się na Politechnikę Poznańską by skorzystać z atrakcji przygotowanych na Noc Naukowców. Mogliśmy wytworzyć własne perfumy w "Laboratorium szalonego chemika", skosztować lodów zamrożonych ciekłym azotem podczas pokazów zorganizowanych przez telewizję "Da vinci learning", poznać tajemnice ludzkiego oka na warsztatach "Fizyka Kids" oraz obejrzeć szaleństwa wiatru na pokazie "Fizyka wind show". W trakcie imprezy oglądać można było jeszcze wiele innych atrakcji. Wróciliśmy do domu zmęczeni, lecz zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną Noc Naukowców.
Nasza klasa wzięła aktywny udział w obchodach XV-lecia nadania szkole imienia wybitnego podróżnika i pisarza. Efekty naszej pracy można podziwiać na poniższych filmach.
Dnia 23.09.2016 r. wraz z naszym wychowawcą, panem Markiem Kasprzakiem, pedagogiem szkolnym, panią Kariną Schubert oraz panem Michałem Strzępką spędziliśmy profilaktyczną noc w szkole. Podejmowaliśmy szereg działań integrujących grupę. Uczyliśmy się bezpiecznego korzystania z Internetu.
W trakcie tej niezwykłej nocy odbyły się podchody, zajęcia sportowe, interaktywne quizy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dyskoteka oraz nocne kino.
Pomimo tego, że nie zmrużyliśmy oka, noc minęła szybko i aktywnie.
Uczniowie naszej klasy zdobyli brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach w Badmintonie, które odbyły się w Pile. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zuzia i Marta ponownie pokazały swój talent wokalny śpiewając m.in. "Rotę", natomiast Dominika pięknie recytowała wiersz "11 listopada".
Dnia 09.12.2016 r. wzięliśmy udział w wycieczce dydaktycznej do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. W trakcie wycieczki uczestniczyliśmy w seansie filmowym w Planetarium, dzięki któremu poznaliśmy tajemnice kosmosu. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki w Experymentarium, gdzie mogliśmy samodzielnie zbudować robota. Na zakończenie zwiedziliśmy interaktywną wystawę naukową. W ciekawy i atrakcyjny sposób utrwaliliśmy, a także pogłębiliśmy zdobytą w szkole wiedzę z zakresu fizyki, astronomii i robotyki.