Witajcie w nowym roku szkolnym 2016/2017!
Bardzo się cieszymy, że już kolejny raz możemy współpracować. Bardzo cieszymy się na wspólne, świąteczne spotkanie!
Życzymy Wam wiele radości i satysfakcji z naszej współpracy.
Do zobaczenia!!!
20 grudnia, w naszej szkole miało miejsce podsumowanie międzyszkolnego projektu "Oto MY". Współpracowaliśmy przez trzy miesiące ze Szkołą Podstawową im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, Szkołą Podstawową z Piły i Polsko- Angielską Prywatną Szkołą John Dewey School w Obornikach. Ideą projektu była realizacja zadań w różnych grupach wiekowych. Pokazaliśmy, że różnice mogą łączyć a nie dzielić. Podczas gali podsumowującej projekt, uczniowie obejrzeli przedstawienie świąteczne, przedstawili wideoklip z tradycjami świątecznymi, kodowali śpiewając i świetnie się wszyscy bawiliśmy. Dziękujmy za wspólnie spędzony czas, za podarunki i ciepłą, życzliwą atmosferę. Dyrektorkom szkół za wsparcie w projekcie. Pani Joannie Szczech i Agnieszce Garsteckiej za pomoc w organizacji, a uczniom za wspaniale aktywności.
W piątek, 16 grudnia przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna", wystawiliśmy w OOK. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem naszej gry aktorskiej. Mamy nadzieję, że WY podzielicie ich zdanie już we wtorek. Poniżej udostępniamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.
Odszukajcie 10 nazw symboli Bożego Narodzenia. Powodzenia!!!
Przygotowaliśmy test wiedzy matematycznej.
Dla naszych najmłodszych kolegów przygotowaliśmy interaktywne ćwiczenia o Świętach Bożego Narodzenia. Dla starszych kolegów opracowaliśmy wykreślanki i krzyżówki. W wolnej chwili poukładajcie nasze świąteczne puzzle. Powodzenia i miłej zabawy!
W naszej Szkole Tradycja Już JEST, ZE przygotowujemy Z nauczycielami Pomoce dydaktyczne. Jako najstarsza klasa w Szkole, w ramach Projektu "Baza Pomysłów" przygotowaliśmy Mnóstwo Pomocy. Zachęcamy Czy zrobić przygotowania podobnych Materiałów dydaktycznych.
Znacie klocki do kodowania Scottie Go? To niesamowita gra do nauki kodowania i programowania. W naszej szkole, odbyły się warsztaty, podczas których uczyliśmy się kodować z sympatycznym kosmitą. Zachęcamy Was do wypróbowania klocków, może podczas naszego wspólnego spotkania w ZSS w Kowanówku???
Uczniowie klasy 1Ag, realizując innowację pedagogiczną "Programowanie na specjalne
zamówienie" w ramach pilotażu pogramowania, na lekcjach matematyki i informatyki pomagali Mikołajowi i Elfowi odszukać drogę, poszukując właściwego kodu. Przekonaj się, że programowanie nie jest
takie trudne, wejdź na stronę i zacznij programować.
https://santatracker.google.com/codeboogie.html
A oto MY- klasa 1Ag, z Zespołu Szkół w Kowanówku!
Nasz klasa, kreatywni, aktywni uczniowie. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać i występować podczas uroczystości szkolnych. Należymy do szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego DO-RE-MI.
Poza tym jesteśmy uczniami klasy tabletowej. Każdy uczeń pracuje na lekcjach ze swoim tabletem. Jesteśmy entuzjastami nowoczesnych technologii. Realizujemy też program pilotażowy "Programowanie na specjalne zamówienie". Mam nadzieję, że chętnie obserwować będziecie nasze działania.
A oto MY! Uczniowie ZS w Kowanówku
Patrycja
Filip
Karolina
Wiktoria
Brajan
Natalia
Cześć, jesteśmy uczniami klasy Przysposabiającej do Pracy. Jesteśmy najstarszymi uczestnikami projektu. Bardzo się cieszymy, że możemy z wami realizować zadania projektowe.
Pozdrawiamy Was serdecznie.
Pani Zyta Czechowska, która opiekować się będzie nami w czasie realizacji projektu.
Pani Jolanta Majkowska, pod opieką której będziemy realizować zadania projektu.
Hej!!!
Witamy naszych przyjaciół z Piły i Połajewa. Cieszymy się, że możemy z Wami wspólnie działać w naszym projekcie. Na co dzień uczymy się w Zespole Szkół w Kowanówku. Chodzimy do kasy 5 i 6. Jest nas trzynaścioro. Ostatnio szczególnie zainteresowały nas roboty Dash i Dot. Na wspólnym spotkaniu pokażemy Wam jak można z nimi świetnie się nie tylko bawić, ale również uczyć.
Naszym patronem jest ks. Jan Twardowski
Bardzo lubimy kodować z robotami Dash i Dot. Lekcje z nimi są nie tylko bardzo ciekawe, ale i ekscytujące.
Dziękujemy Patyczakom z Piły za kolorowe kartki z pozdrowieniami. Dzięki widokówkom mogliśmy zobaczyć jak wygląda Wasze piękne miasto.
Nasze miasto Oborniki, widziane oczami Macieja Skrzypca, ucznia indywidualnie nauczanego. Podczas lekcji informatyki Maciej edytował przez siebie wykonane zdjęcia w aplikacji SketchGuru.
Obliczanie pola powierzchni i obwodu figur sprawia uczniom wiele problemów, mimo,
że tę umiejętność ćwiczymy w każdej klasie szkoły podstawowej i gimnazjum. Warto, zatem poszukiwać takich metod i takich rozwiązań, które w atrakcyjny sposób, maksymalnie angażując uczniów
pozwolą zapamiętać wzory i sposób obliczania pola i obwodu.
Na lekcji matematyki z uczniem ze spektrum autyzmu, użyliśmy robota
Dash firmy Wonder Polska, który zmobilizował ucznia do ćwiczeń. Robot jest naszym przyjacielem również podczas trudnych
zadań.
Opracowaliśmy dla Was i dla nas specjalne karty pracy, które ułatwią Wam pracę z Dashem. Powodzenia!!!
Podczas lekcji tabletowych bardzo często pracujemy z Dashem i Dotem. Wykorzystujemy go nie tylko na lekcjach informatyki, ale także historii i lekcji dodatkowych.
Maciej, który jest nauczany indywidualnie, a razem z nami realizował projekt "Oto My", w taki na przykład sposób wykorzystuje Dasha do podnoszenia swoich umiejętności i wiedzy.Analiza bajki A.Mickiewicza pt. ,,Przyjaciele" z uczniem ze spektrum autyzmu i małymi aktorami; robotami Dashem i Dotem. Lekcja języka polskiego - nauczanie indywidualne.
epodreczniki.pl - język polski, klasa 4, temat 40: Prawdziwy przyjaciel: kto to taki? Robot Dash, aplikacja Go.