12 maja - spotkanie w Połajewie

Cudownie było się spotkać w szkole podstawowej w Połajewie, by podsumować nasz krótki, ale bardzo wartościowy projekt. Bo dzięki niemu pokazaliśmy, że nie ma żadnych barier, by wspólnie uczyć się bawić. Niezależnie od wieku i umiejętności. Klasa III, V i uczniowie z gimnazjum razem muzykowali, programowali Dota i Dasha, uczestniczyli w doświadczeniach, obejrzeli spektakl teatralny o "połajewskich ciotach". 

 

Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Lucyny Stolcman i nauczycieli ze szkoły z Połajewa. Przyjęliście nas bardzo serdecznie i ciepło, zorganizowaliście atrakcje i poczęstunek. 

 

I chyba tak szybko się nie rozstaniemy!!! Jestem gotowa na kolejne projekty z tak wspaniałymi uczniami i ich nauczycielami!!! 

 

Ola Kamińska i klasa IIIa z Zespołu Szkół nr 3 w Pile

 

 

Trójstronny projekt dobiegł końca. Dziś mieliśmy okazję zobaczyć się w realu. Wspaniała organizacja Gali w SP w Połajewie. Występy uczniów i prezentacje na bardzo wysokim poziomie. Wspaniale się bawiliśmy. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i podziwu dla Waszych dokonań.Dziękujemy raz jeszcze za wspaniałą,kreatywną współpracę i już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego projektu.


Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas z naszymi przyjaciółmi z Piły i Kowanówka. Pozdrawiamy i do zobaczenia!!!

Projekt edukacyjny "Oto my" pomyślnie zakończony.

 

Dnia 12.05.2016 r. w naszej szkole odbył się finał projektu edukacyjnego „Oto my”. W projekcie udział wzięli uczniowie trzech szkół: Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich, Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie. Podczas jego trwania uczestnicy poznawali się poprzez prowadzenie bloga oraz wideokonferencję. W trakcie finału uczniowie  prezentowali swoje talenty i umiejętności. Na początku klasa V a zaśpiewała piosenkę „Nasz Arkady”. Następnie goście z Piły zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i taneczne. Później wychowankowie Zespołu Szkół z Kowanówka zaznajomili wszystkich z podstawami programowania i zaprezentowali swoje roboty: Dash i Dot. Następnie członkowie Klubu Młodego Odkrywcy pod okiem swojego opiekuna, pana Marka Kasprzaka zorganizowali pokaz ciekawych doświadczeń wprowadzających w magiczny świat przyrody. Na zakończenie koło teatralne Eter działające przy naszej szkole zaprosiło wszystkich do obejrzenia przedstawienia pt. „Zlot ciot”. Po części artystycznej uczestnicy wzięli udział w zabawach i grach z chustą animacyjną. Po niezwykle ciekawym dniu uczniowie udali się na poczęstunek i ciepłą herbatę.

 

Uczniowie szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do swoich domów.


Podczas gali podsumowującej trójstronny projekt szkół pt. "Oto My", uczniowie naszej szkoły prezentowali sposób wykorzystywania robotów Dash firmy Wonder w programowaniu.

Udowodnili swoim kolegom ze Szkoły Podstawowej z Połajewa i ZS nr 3 z Piły, że programowanie nie musi być nudne i trudne. Uczestniczący w projekcie uczniowie byli zachwyceni możliwością pracy z tak kreatywnym i wymagającym partnerem jakim okazał się być robot Dash. Oprócz kodowania, uczniowie wzięli również udział w zabawie z labiryntem i torem przeszkód, którego pokonywali sterując swoim nowym przyjacielem Dashem.  Dla uczniów, którzy mają mniejsze doświadczenie z kodowaniem i obsługą robotów opracowałyśmy specjalne karty pracy-schematy działań.